Годину дана патријарашке службе Његове Светости г. Порфирија

17. Фебруар 2022

На многаја љета патријарху и оцу нашем г. Порфирију!

Сећајући се, са благодарношћу Господу, радосног звука звона храма Светог Саве на Врачару – где је пре тачно годину дана, 18. фебруара 2021. године, одржан изборни Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве – која су огласила да је тадашњи Митрополит загребачко-љубљански др Порфирије изабран за Архиепископа пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског, редакција Информативне службе Српске Православне Цркве припремила је посебну интернет презентацију свих активности Његове Светости од избора до данас.

Нове странице историје Српске Православне Цркве – од изборног Сабора, преко устоличења, богослужења, канонских посета, сусрета са најважнијим личностима из земље и света, добротворних активности, интервјуа до архипастирских обраћања патријарха Порфирија путем друштвених медија – исписане су на следећем линку:

beogradskokarlovachki_patrijarh_srpski_g_porfirije

spc.rs