АПЕЛ ЗА ПОМОЋ МАНАСТИРУ ВАВЕДЕЊЕ ЗА ОБНОВУ ФРЕСАКА У ХРАМУ

Управа манастира ВАВЕДЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ у Београду са благословом Његове Светости Патријарха Српског Господина Иринеја, обраћа се свим благочестивим и богољубивим душама, који могу и желе да материјално помогну обнову фресака у храму манастира ВАВЕДЕЊА.

Израду живописа поверили смо познатим-признатим фрескописцима који су се до сада доказали фрескопишући храмове у нашој Светој Цркви.

Сматрамо да ова светиња у срцу Београда-престоног града Србије заслужује и захтева врхунску уметност и уметнике, те да и даље ова света обитељ буде духовни расадник и понос Свете Српске Православне Цркве и града у коме се налази и за који се моли непрестано.

Ово Богоугодно дело, које смо уз Божју помоћ већ започели, превазилази наше материјалне могућности, стога смо приморани да се обратимо за помоћ свим људима добре воље да нас у овоме помогну, да сви заједно, украшавајући овај дивни храм ВАВЕДЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ дамо свој допринос лепоти Дома Божијег и тако добијемо благослов Пресвете Владичице.

Украшавајући ову светињу новим фрескописом, посведочимо пред Богом, претцима и историјом колико нам је свима стало до ове светиње у срцу Београда, граду светог Деспота Стефана Лазаревића који је он посветио Пресветој Богородици.

Сва имена приложника биће уписана у Диптих манастира и за њих ћемо се редовно молити на богослужењима, а за упокојене приложнике одржавати редовне помене о задушницама и на појутарје храмовне славе.
Управа манастира ВАВЕДЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ унапред благодари свима на одазиву, помоћи и подршци! Нека Господ благослови Вашу жртву и Ваш дом!

ВАШЕ ПРИЛОГЕ МОЖЕТЕ УПЛАТИТИ:

ПРЕКО WESTERN UNION-a С ТИМ ШТО СЕ МОРАТЕ ОБРАТИТИ МАНАСТИРУ ЗА КОНТАКТ ОСОБУ, НА БРОЈ ТЕЛЕФОНА (+381) 011-3693-264.

НА ДИНАРСКИ ЖИРО-РАЧУН МАНАСТИРА ВАВЕДЕЊА 205-67413-94
КОД КОМЕРЦИЈАЛНЕ БАНКЕ.

НА ДЕВИЗНИ ЖИРО-РАЧУН МАНАСТИРА ВАВЕДЕЊА SWIFT-BIC: KOBBRSBG
Name: KOMERCIJALNA BANKA A.D. BEOGRAD
IBAN/ Account Number: RS35205903100737997378
Name: SAVA SAVKOVIC
Street: VASILIJE GACESA 8
City, Country: 11000 Beograd, Srbija

НА „ЯНДЕКС.КОШЕЛЕК“: 410011546993265

ОБРАЩЕНИЕ О ПОМОЩИ, В ОБНОВЛЕНИИ ХРАМОВЫХ ФРЕСОК НАШЕГО МОНАСТЫРЯ

КЛИКНИТЕ ДЛЯ УВЕЛИЧЕНИЯ

Управление монастыря ВВЕДЕНИЯ ВО ХРАМ ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЫ в Белграде, по благословению Его Святейшества Патриарха Сербского Иринея, обращается ко всем благочестивым и боголюбивым душам, которые могут и хотят материально помочь обновлению фресок в храме Свято-Введенской обители Белграда.

Работы по росписи доверены известным и признанным фрескописцам, которые уже подтвердили высокий уровень своего мастерства, расписав не один храм в нашей Святой Церкви.
Полагая, что святыня в сердце Белграда, столице Сербии, заслуживает и требует наилучшей фрескописи и таких же художников, дабы и далее эта святая обитель продолжала быть духовным рассадником и гордостью Святой Сербской Православной Церкви и города в котором находится и за который непрестанно молится.

Это Богоугодное дело, которое мы с Божией помощью начали, превосходит наши материальные возможности, поэтому мы вынуждены обратиться за помощью ко всем людям доброй воли поддержать нас в этом, чтобы всем вместе, украшая этот дивный храм Введения во храм Пресвятой Богородицы, внося свой вклад в украшение и красоту Дома Божьего, получить благословение Пресвятой Владычицы.

Украшая эту святыню новыми фресками, засвидетельстуем перед Богом, предками и историей, свое неравнодушие к этой обители в сердце Белграда, города святого Деспота Стефана Лазаревича, котрый он посвятил Пресвятой Богородице. Савремена хришћанска црква такође је укључена у развој побожних онлајн игара, промовишући их и дистрибуирајући их на својим веб локацијама.

Все имена жертвователей будут вписаны в Диптих монастыря и будем за них постоянно молиться на богослужениях, а за упокоившихся жертвователей будем совершать помин на родительских субботах и утреннях престольных праздников.

Управление монастыря ВВЕДЕНИЯ ВО ХРАМ ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЫ заранее благодарит всех за отклик, помощь и поддержку. Да благословит Господь Вашу жертву и Ваш дом!

ВАШИ ПОЖЕРТВОВАНИЯ МОЖЕТЕ НАПРАВИТЬ НА:

ДЛЯ ПЕРЕВОДА ЧЕРЕЗ WESTERN UNION, ОБРАТИТЕСЬ В МОНАСТЫРЬ ДЛЯ УТОЧНЕНИЯ КОНТАКТНОГО ЛИЦА – НОМЕР ТЕЛЕФОНА (+381) 011-3693-264.

НА ДИНАРНЫЙ РАСЧЕТНЫЙ СЧЕТ МОНАСТЫРЯ ВВЕДЕНИЯ – 205-67413-94 В КОММЕРЧЕСКОМ БАНКЕ (СЕРБИЯ)

НА ВАЛЮТНЫЙ РАСЧЕТНЫЙ СЧЕТ МОНАСТЫРЯ ВВЕДЕНИЯ
SWIFT-BIC: KOBBRSBG